GPlayAnalitic v.1.0 -(Phyton)

 • GPlayAnalitic, hangi uygulamayı yapmalıyım yada trend uygulamalar neler gibi sorulara cevap olması amaçıyla yazdığım deneysel bir çalışmadır.
 • girilen anahtar kelime için gplay store de arama yapar ve bulunan sonuçların foto dahil uygulama bilgilerini getirir ve veritabanına kaydeder.
 • gplay/googlePlaySearch.py içindeki def googlePlaySearchRun(self, aramaSozcugu: str, maxForTest=10): fonksiyonunda
  varsayılan getirilecek sonuç değerini(yani maxForTest i) 0 yaparsanız tum sonuçları getirir. ilk deneme için maxForTest değerini 5 gibi bir rakam verip deneyebilirsiniz.
  maxForTest = 0 (yani tüm sonuçları getir) durumundayken 250 gibi bir soncu bi kaç saatte getirdi taktir size kalmış.
 • ayrıca gplay/googlePlaySearch.py dosyasında browser.implicitly_wait (saniye türünden bekleme) değerlerine mumkun olan en stabil değerleri girdim siz bu değerleri değiştirip süreyi kısaltabilirsiniz.
 • Önemli yanı uygulamanın ilk çıkış tarihini içeriyor ve günlük ortalama indirilme miktarını gösteriyor oluşu bu sayede yeni trendleri yakalamak mümkün.
  programın yazımında performanstan cok verilerin sağlıklı bişekilde getirilmesine öncelik verdim biraz acele yazılmış bir uygulama. verileri işleme, analiz ve grafikleştirme gibi kısımları eklemeyi düşünüyordum pek mümkün olmayacak gibi bu yüden en azından birilerine faydalı olursa diye bu haliyle paylaşıyorum.
 • dosyayı herhangi bir yere kopyalayın ve apprun.exe yi tıklayın ve arama yapın.
  program çalıştıgında firefox tarayıcısı açılacak sağlıklı çalışması için simge durumuna küçültmeyin.(önemli),
  Söz konusu arama için işlem tamamlanmadan iptal edilirse, indirilen resimler ve bilgiler kaydedilmiş dahi olsa silinir.(sadece söz konusu arama için)
  program kötü amaçlı hiç bir kod barındırmıyor bunu kaynak kodundan görebilirsiniz, kaynak kodlarını dll ye cevirmedim.
  uygulama dışında kitap film gibi store de bulunan diğer kategorideki içerikleri sağlıklı bir şekilde getirmeyecektir zira programın hedefi uygulamalar.(oyun arama kısmını test etmedim.)

Rutin uyarı: programın kullanımıyla ilgili tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. program ticari olarak dağıtılamaz. Genel fikir vermesi için deneysel amaçlı yazılmıştır.

Yararlı olması dileğiyle…https://flutterdersleri.com/

https://github.com/hobiyazilim/GPlayAnalitic.git

Bir cevap yazın